Dne 3. října 2022 v prostorách českokrumlovské Prádelny proběhl slavnostní křest našeho prvního almanachu s názvem Anežčin almanach lesa, do kterého přispěli studenti a učitelé naší školy. Almanach vznikl jako školní projekt a jeho záměrem bylo aktivně zapojit studenty do psaní, a spojit tak literaturu i s ostatními studijními obory naší školy. Studenti si mohli osahat literaturu zblízka (nejen z učebnic) a sami si kromě textů a literárního čtení navrhnout i typografickou podobu almanachu.  Slavnostní křest uvedl ředitel  školy a hned po něm vystoupili kmotři našeho almanachu, básnířka Kateřina Bolechová a spisovatel Miroslav Pech. Jejich příspěvky nás naladily na literární večer a dodaly nám odvahu do čtení našich textů. Křest přišel podpořit i starosta Českého Krumlova pan Dalibor Carda. Program byl doplněn o hudební vystoupení Františky Bokové a skupin Tam a The Original elephant music. Došlo i na autorské divadlo Karkulka našeho pedagoga Marka Borsányi. Vydání našeho jedinečného almanachu doprovodila i výstava děl našich studentů v prostorách Prádelny.

Už zase ten Almanach, tentokrát hlavně výtvarně!

Doražte na probíhající výstavu Anežčina almanachu lesa do malebné galerie v domě na Latráně č.p. 69, jehož prostory nám mecenášsky poskytla jeho majitelka. Jde o unikátní prostor několika místností, jež zaplnilo téměř sto děl našich studentů a pedagogů. Sto děl, sto kusů almanachu. Vernisáž výstavy proběhla dne 19/10 večer na Latráně za hojné účasti našich příznivců netradičně – před domem na ulici. Jakoby se umění vylilo na malý moment z galerie ven do města a na všechny kolemjdoucí a mohli jsme my všichni zažít město trochu „jinak“.

Šlo o unikátní komponovaný večer s autorským čtením Ivana Bartoše a hudebním doprovodem našich studentů a pedagogů a dalšího autorského divadla Marka Borsányi, tentokrát se hrou o Egonu Schielem. Výstava svítila svými vitrínami do tmy večera a z jejích útrob se linulo teplo a světlo a hukot diskutujících návštěvníků. Anežka svým prvním almanachem lesa a lesní výstavou zářila do tmy. Povedlo se jí vyjít ven ze stěn školních budov a udělat krok tím nejlepším směrem. Přijďte se sami podívat.

Linda Wiedermannová

https://www.facebook.com/televizejiznicechy/videos/1061307254525397/