Studenti oboru Užitá malba se úspěšně zúčastnili soutěže Oskar. Jedná se o malířské bienále, které již potřetí organizuje SUŠ Ostrava. Letos byly vyhlášny kategorie Figura, Zátiší, Krajina, Architektura. Každá škola může zaslat nejvíce 5 prací. Slavnostní vyhlášení výsledků spolu se zahájením výstavy vybraných nejlepších prací proběhlo 6. listopadu v ostravské galerii Sokolská.

Náš student čtvrtého ročníku oboru Užitá malba Jáchym Říčánek se umístil na vynikajícím prvním místě v kategorii Zátiší. GRATULUJEME!

OSKAR Ostrava 2017 — Jedná se již o třetí kolo tohoto bienále, které má ambici setrvat i do budoucna a stát se tak jakousi tradiční akcí Střední umělecké školy. Letos se do soutěže přihlásilo 17 škol z celé ČR, což je největší počet v celé historii bienále. Práce hodnotila pětičlenná komise ve složení Ing. Milan Weber – kurátor a galerista, MgA. Jakub Špaňhel – malíř, MgA. Pavla Malinová – malířka, MgA. Ivo Sumec – malíř a VŠ pedagog, Mgr. M.A. Pavel Forman, Ph.D. – malíř a VŠ pedagog. Na výstavě neuvidíte vše, ale zcela jistě to nejlepší ze zaslaných prací.
Nad celou akcí převzal záštitu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny