29. listopadu 2016 se v Galerii Nahoře v Českých Budějovicích uskutečnila vernisáž výstavy FOTO IUVENTARS 2016, již třetí bienále fotografické soutěžní přehlídky Středních uměleckoprůmyslových škol z České republiky. Soutěž obeslalo sedm uměleckých škol a na výstavě se setkali studenti a pedagogové z Plzně, Karlových Varů, Brna a Českého Krumlova.
Vítězkou soutěže se stala studentka SUPŠ sv. Anežky České z Českého Krumlova Barbora Berková za fotografický soubor DEPRIMERE, student Střední školy Brno, Charbulova Javier Flores získal za dokument – ANGLIE druhé místo a třetí byl student Střední průmyslové školy grafické, Praha 1 Jan Drochytka, který vystavil svůj konceptuální projekt ZÓNY. Výstavu mohou diváci shlédnout v Galerii Nahoře do 12. února 2017 a na jaře 2017 bude výstava Foto Iuvetars 2016 k vidění v Muzeu fotografe a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.
Projekt Foto Iuventars dává talentovaným studentům ze Středních uměleckoprůmyslových škol z celé České republiky prostor k inspiraci, konfrontaci a prezentaci jejich fotografií, i ke společnému setkávání mladé, nastupující fotografické generace.

Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice
a finančně se na něm podílejí
SUPŠ sv. Anežky, Český Krumlov
a Muzeum fotografie a MOM Jindřichův Hradec.